Bolignyheder fra Trivee

Mediter Real Estate er glade for at kunne præsentere nye lejligheder i moderne arkitektur. I Villamartins grønne og kuperet natur kommer lejligheder i 2 og 3 plan med udsigt over Middelhavet, mens der på La Finca kommer lejligheder i 2 plan med flot natur udsigt. Ydermere er der præsenteret flere murano og Insula boliger.
Efter markedets særdeles positive modtagelse af Trivee fortsættes successen.

Lejlighederne i Villamartin bliver bygget i 2 områder.
De første lejligheder bliver bygget bag Murano boligerne i fase 2 og 3. Disse kommer i 2 plan. I stueplan vil der i hver blok være 2 lejligheder i stueplan med 2 soveværelser og 2 badeværelser. Disse har privat terrasse og et have areal. Oven på de 2 lejligheder findes der blot én lejlighed. Denne lejlighed har på 3 soveværelser med 2 badeværelser. Derudover byder de på en meget stor terrasse med udgang fra stuen og soveværelser. Disse lejligheder er tegnet af arkitekten bag Murano boligerne.

Der vil snarligt blive præsenteret 16 nye Murano boliger i forlængelse af de eksisterende “Jumilla” Quatro boliger. Disse vil ligge med udsigt over området og Middelhavet.

Bag Insula boligerne kommer en række “blokke” med 2 lejligheder i stueplan og 2 lejligheder på 1. salen. Der foreligger endnu ikke yderligere information om disse.
Såvel som der kommer flere Murano boliger, vil der blive præsenteret flere Insula i fase 3.

På R-2 grunden, der ligger i forlængelse de eksisterende Trivee boliger, vil der blive præsenteret terrasse formet lejligheder i 3 plan. Arkitekturen og planløsningen ligger sig utrolig tæt op af lejlighederne der vil blive bygget bag Murano boliger. I stueplan findes en lejlighed med 3 soveværelser og 2 badeværelser, stor terrasse og mindre have areal. Mellem etagen vil have 2 lejligheder med 2 soveværelser og 2 badeværelser med privat terrasse, mens der igen på toppen bliver bygget lejligheder med 3 soveværelser og 2 badeværeler med stor privat terrasse.
Disse lejligheder bliver bygget på en bakketop, med en særdeles skrånende grund. Mellem-etagen vil ligge i gadeniveau, mens der vil være både trapper til den nederste og øverste etage. Lejlighederne vil have fantastisk udsigt over Los Dolses, Appelsinplantage, natur og Middelhavet.

På La Finca vil Insula boligerne for første gang blive bygget, mens der også forventes nye lejligheder i 2 plan.

Bemærk at der endnu ikke foreligger priser eller datoer for byggestart og overtagelse.

Mediter Real Estate vil her på siden opdatere med nyheder og boligpræsentationer fra Trivee og vores andre spændende boliger i Spanien.